بهترین انیمه ها برای شروع انیمه دیدن؛ چگونه به سرعت اوتاکو شوید!

انیمه دنیای جذابی است که همه ما بدون آنکه بدانیم از کودکی با آن درگیر بوده‌ایم. اغلب کارتون‌های کودکی ما همگی در اصل انیمه هستند. از فوتبالیستا و بابالنگ دراز گرفته تا علامت مخصوص حاکم بزرگ و بچه‌های آلپ! این مسئله، کار را برای انیمه‌بین کردن شما خیلی ساده‌تر خواهد کرد. البته اگر در مرحله اول بپذیرید که انیمه کارتون نیست! به احتمال زیاد الان که به دنبال بهترین انیمه ها برای شروع انیمه دیدن هستید پس می‌دانید انیمه کارتون نیست و علاقمندید تا با دنیای جذاب آن درگیر شوید. نگران نباشید ما صفر تا صد اینکه چگونه انیمه دیدن را شروع کنید را تست شده و تضمینی در اختیارتان قرار خواهیم داد. با مجله روسکا همراه باشید. 

پیش‌نیاز؛ هر آنچه قبل از شروع انیمه دیدن باید بدانید

انیمه دیدن اصلا کار سختی نیست. این مسئله را اوتاکو(خوره‌ها!) می‌توانند با تماشای روزی ۱۰۰ قسمت تضمین کنند. اما از طرفی شروع انیمه دیدن ممکن است کمی چالش برانگیز باشد و به مواد اولیه‌ای نیاز داشته باشد. شاید فکر کنید لیستی از بهترین انیمه ها برای شروع انیمه دیدن همان پیش‌نیاز مورد نظر است؛ اما خیر. اصلا و ابدا! شما باید یک سری موارد را قبل از پیدا کردن بهترین انیمه برای شروع بدانید.

بهترین انیمه برای شروع

شما از انیمه متنفر نیستید؛ انیمه مورد علاقه‌تان را پیدا نکرده‌اید!

مگر اینکه به طور کلی با انیمیشن و تصویر سازی مشکل داشته باشید و تا فیلمی آدم واقعی نداشته باشد، نتوانید تماشایش کنید. در غیر این صورت برای شما قطعا یک انیمه مناسب وجود دارد. ژانرهای انیمه‌ای آنقدر گسترده‌اند که هر کسی با هر سلیقه‌ای می‌تواند در نهایت انیمه مورد علاقه‌ش را پیدا کند و با آن انیمه بین شود. مقاله ژانرهای انیمه anime می‌تواند بهترین مقاله برای کمک به شما باشد تا ژانر مورد علاقه‌تان را پیدا کنید. 

با دنیای عجیب انیمه کنار بیایید

البته که انیمه‌های بسیار زیادی وجود دارد که دنیای خیلی ساده و روزمره‌ای دارند ولی به طور کلی بپذیرید که در اکثر انیمه‌ها دنیا می‌تواند متفاوت باشد. از اینکه تخیلتان را به کار بگیرید نترسید. جهان انیمه قواعد و قوانین مخصوص به خودش را دارد و این مسئله از طراحی کاراکتر و فضاسازی بصری گرفته تا اتفاقاتی که واقعا رخ می‌دهد. بگذارید تخیلتان فرمان را در دست بگیرد و شما فقط تماشا کنید. اصلا به اینکه این چیزها خیلی غیرمنطقی‌اند فکر نکنید. همه در دنیای خود انیمه منطقی هستند و علاوه بر این دربرابر فیلم‌هایی مثل سریع و خشن یا جان ویک خیلی هم منطقی‌اند! تعصبتان روی جهان واقعی را کنار بگذارید و از انیمه دیدن لذت ببرید. 

زبان ژاپنی را دوست داشته باشید!

دوبله فارسی و انگلیسی درست همان چیزی است که می‌تواند یک انیمه را به کارتون تبدیل کند! پس به هیچ عنوان سمتش نروید و تمام تلاشتان را بکنید تا انیمه را به زبان ژاپنی ببینید. باور کنید که حتی بهترین دوبله‌ها نمی‌توانند حس و حال زبان اصلی را برسانند.

بهترین انیمه ها برای شروع انیمه دیدن؛ چگونه انیمه دیدن را شروع کنیم؟ 

انیمه برای هر سلیقه‌ای نماینده دارد، پس شروع انیمه دیدن هر کسی می‌تواند با دیگری فرق داشته باشد. در ادامه ما تلاش کردیم تا برای انواع انسان‌ها و انواع سلیقه‌ها بهترین انیمه برای شروع انیمه دیدن را معرفی کنیم.

بهترین انیمه ها برای شروع انیمه دیدن

بهترین انیمه‌ها برای شروع اگر هنوز شک دارید انیمه برای بچه‌هاست

اتک آن تایتان attack on titan

پیشنهاد ما به ۷۵ درصد آدم‌هایی که دوست دارند انیمه دیدن را شروع کنند، انیمه اتک آن تایتان attack on titan است؛ چرا؟ چون اتک آن تایتان هیجان و تعلیقی را به شما هدیه می‌کند که مدت‌هاست هیچ فیلم و سریالی نتوانسته حتی به آن نزدیک شود. البته که اتک آن تایتان attack on titan بهترین انیمه تاریخ و حتی بهترین انیمه ژانر خودش هم نیست؛ اما بهترین انیمه‌ای است که بسیاری می‌توانند با آن انیمه دیدن را شروع کنند. این انیمه به ظرافت هرچه تمام‌تر به جهان انیمه پل می‌زند و بعد از تماشای آن خیلی‌ها به دنبال تکرار چنین تجربه‌ای هستند و خیلی ساده انیمه دیدن را شروع می‌کنند. 

اگر انیمه اتک آن تایتان برای شما آنقدر جذاب بود که انیمه دیدن را شروع کنید؛ پیشنهاد ما برای ادامه انیمه Demon slayer یا شیطان کش است. انیمه‌های دیگری مانند jujutsu kaisen یا chainsawman هم می‌توانند ادامه جذابی برای مسیر انیمه دیدن شما باشند. 

اگر به چنین سبک انیمه‌هایی علاقمندید پیشنهاد می‌کنیم بیشتر درباره انیمه‌های شونن تحقیق کنید. به طور قطع گزینه‌های بسیار جذابی بر سر راهتان قرار خواهد گرفت. 

اگر اتک آن تایتان برای شما جذاب نبود، نگران نباشید. شما هنوز هم می‌توانید انیمه‌بین شوید.

انیمه اتک آن تایتان برای شروع

خلاصه داستان اتک آن تایتان attack on titan

 داستان این انیمه در شهری محصور در دیوارها میگذرد. سه دیوار دایره‌ای با یک مرکز این شهر را تشکیل می‌دهند و همه انسان‌ها در این فضا زندگی می‌کنند. اما چرا؟ هیولاهای عظیم الجثه‌ای که به خوردن انسان‌ها علاقه بسیار زیادی دارند، در بیرون دیوارها پراکنده‌اند. 

انسان‌ها تقریبا هیچ اطلاعاتی در خصوص منشاء تایتان‌ها، انواعشان، ساختار بدنی و … ندارند و خوشبختانه ارتفاع دیوارها آنقدر بلند است که هیچ تایتانی نتواند به شهر وارد شود؛ اما آیا هرگز هیچ تایتانی نمی‌تواند به قلمرو امن انسان‌ها حمله کند؟ منشاء تایتان‌ها چیست؟ از کجا می‌آیند و چرا؟ و از همه مهم‌تر، آیا آنطرف دیوارها می‌شود آزادی را جست و جو کرد و به دریا رسید؟

بهترین انیمه ها برای شروع انیمه دیدن
چگونه بعد از دیدن اتک آن تایتان درباره مسیر انیمه دیدن خود تصمیم بگیریم؟

دفتر مرگ Death note

بسیاری از اوتاکوهای امروز با دفترمرگ به انیمه معتاد شده‌اند. از نظر اعتیاد آوری Death note در رده پایین‌تری به نسبت اتک آن تایتان قرار دارد ولی انیمه‌ای است که بهرحال باید ببینید! این انیمه حتی اگر به انیمه دیدن معتادتان نکند به شما ثابت خواهد کرد که انیمه‌ها آنقدرها هم بچگانه نیستند. 

اگر از این انیمه لذت بردید در ادامه می‌توانید انیمه کد گیاس Code Geass را ببینید. انیمه توهم بهشتی heavenly delusion نیز می‌تواند گزینه جذابی برای ادامه مسیر شما باشد. 

خلاصه دفتر مرگ Death note

فرض کنید یک دفترچه پیدا می‌کنید که هر اسمی را در آن بنویسید، می‌میرد. چه قدرت خارق‌العاده‌ای! شما بدون آنکه دستتان را به خون آلوده کرده باشید یا حتی تحت پیگرد قرار بگیرید می‌توانید مدیری که روی مختان راه رفته یا دوست پسری که بهتان خیانت کرده یا پسری که توی مدرسه به شما زور می‌گوید را بکشید! اما اگر یک انسان خیرخواه و باهوش باشید و در آرزوی تبدیل جهان به جایی بهتر به سر می‌برید، چه؟ آیا قدرت مرگ می‌تواند برای نیکی به کار برود؟

بهترین انیمه‌ها برای شروع اگر حس کردید اتک آن تایتان ترسناک است!

بسیاری از افرادی که با انیمه اتک آن تایتان ارتباط برقرار نکرده‌اند تحت تاثیر جو سیاه و فلاکت‌های متعدد آنقدرها که باید به انیمه علاقمند نشده‌اند. اگر شما هم از این دسته افراد هستید، اصلا نگران نباشید. دنیای انیمه به طور قطع برای شما پاسخ مناسبی دارد.

رتبه بندی پادشاهان Ranking of Kings؛ اگر به دنبال هیجان روشن‌تری هستید!

اگر هیجان را دوست دارید و بدتان نمی‌آید یک شخصیتی باشد که به دنبال هدفی مثل نجات دنیا خودش را به کشتن می‌دهد، و از طرفی دوست هم ندارید ماجرا مثل اتک آن تایتان شلوغ و سیاه پیش برود، رتبه بندی پادشاهان Ranking of Kings انیمه مناسبی برای شروع است. 

این انیمه در نگاه اول داستان و روایت کودکانه‌ای دارد ولی در ادامه چیزی بیشتر از آن را ارائه می‌دهد. خلاقیتی که این انیمه در داستانگویی و همچنین تصویر سازی به نمایش می‌کشد در کمتر انیمه‌ای مورد توجه قرار گرفته است. این انیمه می‌تواند شما را با دنیای خلاقانه و گسترده انیمه آشنا کند و البته اصلا مثل اتک آن تایتان اذیتتان نخواهد کرد.

رتبه بندی پادشاهان

خلاصه داستان رتبه بندی پادشاهان Ranking of Kings

بوجی شاهزاده کر و لال و کوچک سرزمین است که مورد تمسخر همه قرار می‌گیرد. هیچ دوستی ندارد و هیچکس هم او را به عنوان گزینه ولیعهدی جدی نمی‌گیرد. هرچند بوجی فراتر از اینهاست و به دنبال گرفتن حق سلطنت خودش باید مسیری طولانی‌تر و سخت‌تر از آنچه باید را طی کند. 

شیطان کش Demon Slayer؛ اگر به دنبال احساسات قوی‌تری هستید

مشکل اتک آن تایتان برای بسیاری از طرفداران، علاوه بر سنگینی فضا، بی‌رحم بودن آن است. در اتک آن تایتان، انیمه‌ای که اغلب انسان‌ها خورده می‌شوند! انسان‌ها آنقدر ارزشمند نیستند و مثل یک تکه گوشت غذای موجوداتی دیگر هستند. این مسئله به جهان‌بینی خاص این انیمه برمی‌گردد و انیمه شیطان کش Demon Slayer درست خلاف آن است. 

شیطان کش Demon Slayer شاید داستان و تم غمگینی داشته باشد ولی از این غم تنها در جهت ناراحت کردن و عصبی کردن مخاطب استفاده نمی‌کند بلکه ابزاری است تا به احساسات عمیق‌تری در او دست پیدا کند. اگر به دنبال گرافیک و تصویرسازی بی‌نظیر هستید شیطان کش Demon Slayer بهترین انیمه ای است که برای شروع باید ببینید. 

انیمه شیطان کش بهترین انیمه برای شروع انیمه دیدن

خلاصه داستان شیطان کش Demon Slayer

 در جهان انسان‌ها شیاطینی وجود دارند که انسان‌ها را سلاخی می‌کنند و از آنها تغذیه می‌کنند. هرچند مفهوم شیطان در بین انسان‌ها همچنان چیزی مثل افسانه‌ای شبیه به لولو خرخره باقی مانده است. در این بین تانجیرو پسر مهربانی است (بهترین پسری که در جهان وجود دارد!) که به تیم شیطان‌کش‌ها می‌پیوندد تا خواهرش را که به شیطان تبدیل شده دوباره به انسان تبدیل کند. 

خانواده جاسوس Spy × Family؛ اگر انیمه‌های کیوت را ترجیح می‌دهید!

اگر کلا خیلی با مفهوم نجات جهان حال نمی‌کنید هم نگران نباشید! یک میلیون انیمه جذاب برای شما وجود دارد و خانواده جاسوس Spy × Family به طور قطع یکی از مشهورترین آنهاست. این انیمه به شدت بانمک و به قول ژاپنی‌ها کاوایی! است و می‌تواند برای سرگرمی هم که شده گزینه جذابی باشد.

هرچند بعید است این انیمه بتواند شما را انیمه بین کند ولی امید خودتان را از دست ندهید و با انیمه‌هایی مثل love is war و ستاره من Oshi no Ko به این مسیر ادامه دهید. 

انیمه برای شروع

خلاصه داستان خانواده جاسوس Spy × Family

یک جاسوس، یک قاتل و یک ذهن خوان! بهترین ترکیب برای یک خانواده ساختگی است تا یک ماموریت غیرممکن را به پایان برسانند. هرچند که هیچ وقت یک جاسوس و یک قاتل نمی‌توانند بهم اعتماد کنند اما اگر از هویت هم خبردار نباشند چه؟

اگر با فوتبالیستا عاشق انیمه شدید

شاید تعجب کنید اگر بدانید باز هم می‌توانید انیمه‌هایی مشابه فوتبالیستا را تماشا کنید. اگر به انیمه‌های ورزشی علاقمندید، بد نیست بدانید که دستتان در این رابطه هم پر خواهد بود. فقط کافی است انیمه blue lock یا آبشار سرنوشت را جست و جو کنید. 

اگر کلا به دنبال انیمه سریالی نیستید!

اگر منظورتان از تماشای انیمه سریال‌های ۲۰ دقیقه‌ای جذابشان نبود پس فیلم‌ها خیلی راحت می‌توانند پای شما را به تماشای انیمه باز کنند و خوشبختانه میازاکی بزرگ می‌تواند گارد هر کسی را نسبت به تماشای انیمه بشکند. به شرط آنکه باور کنید آثار میازاکی هم انیمه هستند!

بهترین فیلم های انیمه برای شروع

اگر به دنبال احساسات زیاد هستید: نام تو Your Name و سوزومه Suzume 

اگر به دنبال گریه کردن هستید: مدفن کرم‌های شب تاب (تضمینی)

اگر به دنبال خلاقیت ناب هستید: قلعه متحرک هاول، شهر اشباح، توتورو، پاپریکا

سخن پایانی؛ بهترین انیمه برای شروع شما کدام است؟

به احتمال زیاد با خلاصه داستان‌ها و توضیحات و البته رسم شکل بالا حالا کمی بیشتر درباره پیدا کردن مسیرتان در تماشای انیمه روشن هستید. با تماشای انیمه دنیای شگفت انگیز جدیدی برای شما باز خواهد شد. اگر به تماشای فیلم و سریال علاقمند باشید به طور قطع شروع کردن تماشای انیمه مثل پیدا کردن گنجینه جدیدی است که تا به حال از آن غافل بودید. 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *