بهترین انیمه‌های شونن؛ ۸ انیمه‌ای که بد نیست قبل از مرگ ببینید!

یک قهرمان، یک گروه، یک هدف، یک دشمن، حرکت! شاید انیمه های شونن را بتوان به همین سادگی در یک جمله خلاصه کرد اما همه چیز درباره انیمه هایی که جهان را مجذوب خود کرده، به اینجا ختم نمی‌شود. اگر به دنبال بهترین انیمه های شونن می‌گردید تا بدانید که آیا انیمه درستی را برای دیدن انتخاب کردید یا اصلا انیمه مورد علاقه‌تان واقعا انیمه خوبی است، با مجله روسکا همراه باشید. 

انیمه شونن چیست؟

شونن به زبان ژاپنی به معنای پسر جوان است. در ژانرهای انیمه‌ ای شاید نتوانید به طور دقیق ژانری به نام شونن پیدا کنید؛ اما در اصل شونن یکی از دسته‌بندی‌های انیمه است که سن و جنسیت مخاطب را هدف قرار می‌دهد. همانطور که از نامش پیداست مخاطب اصلی شونن پسرهای نوجوان هستند. هرچند مشهورترین انیمه‌ها و پرمخاطب‌ترینشان شونن هستند. 

پلات اغلب انیمه‌های شونن در این خلاصه می‌شود: یک قهرمان (معمولا پسر نوجوان) برای رسیدن به یک هدف سفر خودش را شروع می‌کند. با عده‌ای همراه می‌شود برای خودش دشمنانی دست و پا می‌کند و در نهایت به هدفش می‌رسد. این انیمه‌ها اغلب اکشن و رزمی بوده و خیلی مواقع علاوه بر شخصیت انیمه دنیا را هم در خطر می‌اندازند. مطمئن باشید بسیاری از انیمه‌هایی که نامشان را شنیده‌اید شونن هستند. 

بهترین انیمه های شونن در دنیا

حالا که با انیمه های شونن آشنا شدید و دیگر تقریبا می‌توانید آنها را تشخیص دهید نوبت آن است که بهترین انیمه های شونن را معرفی کنیم. انیمه هایی که می‌توانند فراتر از سرگرمی برای شما ارزشمند باشند و شما را با دنیا و ایده‌هایی جدید آشنا کنند. 

۸٫ مرد اره‌ای Chainsaw Man

یکی دیگر از انیمه های جذاب شونن امسال مرد اره‌ای بود. داستان یک نیمه شیطان نیمه انسان که قرار است در تیم انسان‌ها بازی کند تا شیطانی مهم را شکست بدهند. 

انیمه چینسامن شاید کمی از سایر انیمه‌های شونن دارک‌تر باشد اما به هر جهت ارزش دیدن دارد. مخصوصا اینکه هدف اصلی کاراکتر شماره یک آن کمی با دیگر کاراکترهای انیمه‌ای متفاوت است!

بهترین انیمه های شونن انیمه مرد اره ای

۷٫ جهنم بهشتی hell’s paradise

انیمه جهنم بهشتی یا همان هلز پارادایس یکی از انیمه‌ های جذاب ۲۰۲۳ بود که دنیا و فضایی جدید را ارائه می‌داد. هر قسمت این انیمه می‌تواند در نوع خود، شما را میخکوب کند. از شخصیت‌های اصلی جذاب گرفته تا داستان و فضایی که کاراکترها در آن درگیر هستند و همچنین فلسفه ذهنی آنها. همه و همه چیزهایی است که در کمتر انیمه‌های شونن پیدا می‌کنید و به خاطرشان باید این انیمه را ببینید. 

انیمه جهنم بهشتی بهترین انیمه شونن جهان

۶٫ جوجوتسو کایسن Jujutsu Kaisen

جوجوتسو کایسن یکی از محبوب ترین انیمه های شونن در حال پخش است که طرفداران بسیار زیادی دارد. داستان این انیمه درباره ایتادوری یوجی پسر جوانی است که خیلی اتفاقی با نفرین‌ها و دنیای جادوگری درگیر شده و این درگیری کمی زیادتر از حدی که باید بالا می‌گیرد!

نبردهای اکشن، شخصیت‌های جذاب!، سرگرم کننده بودن داستان، گرافیک خوب مهم‌ترین دلایلی هستند که باید به خاطر آن این انیمه را تماشا کنید. 

انیمه جوجوتسو کایسن بهترین انیمه شونن دنیا

۵٫ حمله به تایتان Attack on Titan

حالا که بالاخره اتک آن تایتان تمام شده است بهتر می‌توان درباره آن قضاوت کرد و آن را به دیگران معرفی کرد. 

بدون شک انیمه اتک آن تایتان یکی از بهترین انیمه های شونن است که هیجان بسیار بالایی را به مخاطب وارد می‌کند. تا جایی که نمی‌توان به سادگی از خیر پشت سر هم تماشا کردن فصل سه به سادگی گذشت. 

شاید اتک آن تایتان بهترین انیمه دنیا نباشد اما قطعا یکی از بهترین انیمه ها برای شروع است. 

داستان انیمه درباره ارن، میکاسا و آرمین است. سه بچه‌ای که در دیوار مرزی کشورشان زندگی می‌کنند. دیواری که با حمله تایتان‌ها ویران شده و سرنوشت این سه و کشورشان را برای همیشه تغییر می‌دهد.

انیمه اتک آن تایتان محبوب ترین انیمه شونن

۴٫ شیطان کش Demon Slayer

انیمه شیطان کش یا دیمون اسلیر یکی از انیمه های جذاب شونن است که در چند سال اخیر طرفداران بسیار زیادی را به خود جذب کرده است. مخصوصا فیلم سینمایی این انیمه رکورد فروش بالایی از خود به جای گذاشت. 

داستان این انیمه درباره پسر بیش از حد خوبی به نام تانجیرو ست که می‌خواهد خواهر شیطان شده‌ش را نجات دهد و به انسان تبدیل کند. فضای این انیمه به شدت دوست داشتنی و البته کمی غمگین است که با گرافیک بی‌نظیر همراه شده است. اگر تجربه بصری برای شما اهمیت بالایی دارد به هیچ وجه این انیمه بی‌نظیر را از دست ندهید و تا می‌توانید آن را با کیفیت بالاتری دانلود کنید. 

شیطان کش انیمه شونن

۳٫ وان پیس One Piece

حتما نام وان پیس را به خاطر تعداد قسمت بالای آن شنیده‌اید. بله هر لحظه که می‌گذرد تعداد زیادی از هواداران این انیمه بدون اینکه بدانند وان پیس چیست و آیا در نهایت لوفی به پادشاه دزدان دریایی بدل خواهد شد یا نه، می‌میرند. 

وان پیس یکی از بهترین انیمه های شونن و یکی از جذاب‌ترین انیمه‌ها در نوع خود است. شما می‌توانید با وان پیس سفری طولانی از دریای شرقی را شروع کنید و تا جزیره آخر با یک کشتی پر از دزدان دریایی سرخوش و البته احمق و خرزور همراه شوید.

بهترین انیمه های شونن انیمه وان پیس

۲٫ ناروتو Naruto

ناروتو یکی از انیمه‌های طولانی و به طور قطع جذاب شونن است. ناروتو داستان یک پسر بچه یتیم در دهکده نینجایی کونوهاست که می‌خواهد رئیس دهکده شده تا شاید مردم دهکده بالاخره او را بپذیرند. 

ناروتو یکی از جذاب‌ترین گروه‌های شرور در کل دنیای انیمه را دارد. تا جایی که محبوبیت ویلن‌های ناروتو حتی از جنبه‌هایی از محبوبیت کاراکترهای اصلی نیز جلو می‌زند. 

اگر مایلید ناروتو را تماشا کنید قبل از هر چیز با این مسئله مواجه شوید که تعداد قسمت ناروتو بالاست اما خوشبختانه فیلرهای زیادی دارد که می‌توانید اسکیپ کنید. سعی کنید با جهان جذاب و شخصیت‌های قدرتمند این انیمه ارتباط برقرار کنید. ناروتو یکی از تاثیر گذارترین انیمه‌هایی شونن است و بسیاری از انیمه‌های دیگری که نامشان را شنیده‌اید داستان و شخصیت‌هایشان را از ناروتو الهام گرفته‌اند. 

ناروتو شونن

  1. کیمیاگر تمام فلزی Fullmetal Alchemist: Brotherhood

به طور قطع فولمتال الکمیست نه تنها یکی از بهترین انیمه های شونن که یکی از بهترین انیمه‌هایی است که می‌توانید ببینید. هرچند این مسئله که دقیقا چه زمانی سراغ تماشای این انیمه بروید هم می‌تواند تعیین کننده باشد. 

کیمیاگر تمام فلزی با وجود آنکه در دسته بندی شونن قرار می‌گیرد الگوهای مرسوم شونن در آن چندان پررنگ نیست. با این وجود یک قهرمان پسر جوان داد که می‌خواهد دست خودش و بدن برادرش را بازگرداند. مسئله شکل هیجانی است که این انیمه به مخاطبش تزریق می‌کند. هیجانی آرام و ملایم که با جو پرشور سایر انیمه‌های شونن متفاوت است. 

داستان و فضای فولمتال الکمیست عمیق‌تر از آن است که بتوان سرسری از آن گذشت و شیوه داستانگویی شگفت آوری دارد. درست مثل چیدن یک دیوار آجری هر خشت قرار است زیربنای خشت دیگری باشد تا در نهایت دیوار ساخته شود. اگر مایلید این انیمه را تماشا کنید حتما زمانی آن را ببینید که فضای انیمه‌ها را به خوبی درک می‌کنید و البته هنوز به جو پرشور انیمه‌های شونن هم عادت نکرده‌اید. 

انیمه کیمیاگر تمام فلزی

بهترین انیمه شونن از نظر شما کدام است؟

اگر به انیمه های شونن علاقمندید و گزینه‌های موجود در لیست بالا برای شما جذاب نبود، وقت را تلف نکنید و گزینه مورد نظر خود را معرفی کنید. به نظر شما بهترین انیمه شونن کدام است؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *