فیلم های مورد انتظار ۲۰۲۴

فیلم های مورد انتظار ۲۰۲۴: بلاک‌باسترهای پرخرج تا هنری‌هایی برای جشنواره

سال ۲۰۲۳ به پایان خود نزدیک می‌شود و کم کم باید خودمان را برای دیدن فیلم‌هایی که در سال جدید اکران می‌شوند آماده کنیم. و برای آماده شدن اول از همه باید بدانیم که فیلم های مورد انتظار ۲۰۲۴ چه فیلم‌هایی هستند و چه انتظاری باید از آن‌ها داشته باشیم. با توجه به لیست پیش رو سال ۲۰۲۴ سال خوبی برای دنباله‌های فیلم‌های سینمایی‌ای است که نسخه قبلی آن‌ها موفقیت قابل توجهی را داشته،‌ بعضی از این دنباله‌ها با بیش از ۲۰ سال فاصله از فیلم قبلی ساخته شده‌اند. اگر طرفدار فیلم‌های بلاک‌باستری هستید یا انیمیشن‌های سینمایی را دنبال می‌کند لیست پیش رو اشتیاق شما برای تماشای فیلم‌ های مورد انتظار ۲۰۲۴ را افزایش می‌دهد. البته اگر فیلم‌های هنری که در جشنواره‌های سینمایی مورد توجه قرار می‌گیرند را دنبال می‌کنید هم سال ۲۰۲۴ چند گزینه خوب برای منتظر بودن به شما می‌دهد.

فیلم های مورد انتظار ۲۰۲۴: فیلم‌های بلاک باستر مورد انتظار سال ۲۰۲۴

فیلم های مورد انتظار ۲۰۲۴ - Dune 2

Dune: Part Two – تلماسه: بخش دو

در قسمت دوم اقتباس سینمایی از رمان علمی تخیلی فرانک هربرت، قهرمان داستان پل آتریدس، سفر وارث جوان یک خانواده اصیل، که مقدر شده مسیح یک سیاره بیابانی شود، ادامه پیدا می‌کند. این فیلم مبارزه او علیه امپراتوری شیطانی هارکنن‌ها، اتحاد او با فرمن‌های بومی و آگاهی او از قدرت مرموز اسپایس را دنبال خواهد کرد. این فیلم به کارگردانی دنی ویلنوو، کارگردان قسمت اول، و با حضور تیموتی شالامی، زندایا، اسکار آیزاک، ربکا فرگوسن و جیسون موموآ ساخته خواهد شد.

فیلم های مورد انتظار ۲۰۲۴ - Gladiator 2

Gladiator 2 – گلادیاتور ۲

دنباله‌ای جدید بر فیلم گلادیاتور که برنده اسکار بهترین فیلم شده است. فیلم داستان پسر ماکسیموس، ژنرال رومی را روایت می‌کند که به یک گلادیاتور و قهرمان تبدیل شده و به دنبال انتقام مرگ پدرش است. این فیلم همچنین بازگشت راسل کرو در نقش ماکسیموس را شامل می‌شود، که به عنوان شبحی که پسرش را راهنمایی می‌کند، در فیلم حضور خواهد داشت. کارگردانی این فیلم مانند فیلم اول بر عهده ریدلی اسکات است و در این فیلم پال مسکال، دنزل واشنگتن، پدرو پاسکال، کانی نیلسن و جیمون هانسو نقش‌آفرینی خواهند کرد.

فیلم های مورد انتظار ۲۰۲۴ - Godzilla X Kong The New Empire

Godzilla x Kong: The New Empire – گودزیلا و کونگ: امپراتوری جدید

این فیلم‌ هم مانند فیلم‌های قبلی دنباله‌ای است بر فیلم قبلی گودزیلا در مقابل کونگ، در این قسمت عواقب نبرد آن‌ها و همچنین ظهور تهدید جدیدی که برتری آن‌ها را به چالش خواهد کشید، به نمایش در می‌آید. این فیلم همچنین به منشأ و اسرار Skull Island، جایی که هیولاهای باستانی در آن زندگی می‌کنند، خواهد پرداخت. گودزیلا و کونگ: امپراتوری جدید به کارگردانی آدام وینگارد، که کارگردانی فیلم قبلی را نیز بر عهده داشت، ساخته شده و با بازگشت بازیگرانی همچون ربکا هال، دن استیونز، ریچل هاوس و برایان تایری هنری همراه خواهد بود.

فیلم های مورد انتظار ۲۰۲۴ - Furiosa A Mad Max Saga

Furiosa: A Mad Max Saga – فیوریوسا: حماسه مکس دیوانه

فیلم سرگذشت زن جنگجوی سرکش جهان مد مکس یعنی فیوریوسا را روایت می‌کند، که در فیلم مد مکس نقش این کاراکتر را شارلیز ترون بر عهده داشت، داستان این فیلم در سال‌های جوانی فیوریوسا و می‌گذرد. این فیلم زندگی فیوریوسا را دنبال می کند، قبل از اینکه او به رهبر گروه Vuvalini و متحد Max Rockatansky شود. در این فیلم آنیا تیلور-جوی در نقش فیوریوسای جوان، با همراهی کریس همسورث، تام برک و انگوس سمپسون بازی می‌کنند. این فیلم به کارگردانی جورج میلر ساخته شده است که تمام فیلم‌های قبلی Mad Max را نیز کارگردانی کرده است.

فیلم های مورد انتظار ۲۰۲۴ - The Fall Guy

The Fall Guy – بلاگردان یا مرد ساده‌لوح

فیلم اکشن کمدی The Fall Guy بر اساس یک سریال تلویزیونی به همین نام محصول دهه ۱۹۸۰ ساخته شده است، فیلم داستان یک بدلکار را دنبال می‌کند که به عنوان یک جایزه‌بگیر کار می‌کند. در این فیلم رایان گاسلینگ نقش شخصیت اصلی را بازی می‌کند، که از مهارت‌ها و ابزارهای خود برای دستگیری مجرمان و تحت تأثیر قرار دادن کسی که عاشقش است استفاده می‌کند. این فیلم به کارگردانی دیوید لیچ، که Deadpool 2 را نیز کارگردانی کرده، ساخته شده و امیلی بلانت و هانا ودینگهام در کنار رایان گاسلینگ تیم بازیگران این فیلم را تشکیل می‌دهند.

فیلم های مورد انتظار ۲۰۲۴ - Deadpool 3

Deadpool 3 – ددپول ۳

سومین قسمت از مجموعه فیلم‌های ددپول و اولین قسمت از آن که در زنجیره فیلم‌های دنیای سینمایی مارول قرار دارد، رایان رینولدز در این فیلم نقش ضدقهرمان شوخ و سرزنده، ددپول را بازی می‌کند که با Wolverine، با بازی هیو جکمن همراه می‌شود تا با یک شرور جدید مقابله کنند. این فیلم به کارگردانی شان لوی ساخته شده است که کارگردانی فیلم The Fall Guy را نیز بر عهده دارد و اون ویلسون، جنیفر گارنر و مورنا باکارین نیز در این فیلم بازی می‌کنند.

فیلم های مورد انتظار ۲۰۲۴: فیلم‌های انیمیشن مورد انتظار سال ۲۰۲۴

فیلم های مورد انتظار ۲۰۲۴ - Kung Fu Panda 4

Kung Fu Panda 4- پاندای کونگ‌ فو کار ۴

چهارمین قسمت از مجموعه فیلم‌های انیمیشنی پاندای کونگ فو کار، که بر اساس هنرهای رزمی و فولکلوریک چین ساخته شده است، فیلم داستان پو، پاندای دوست‌داشتنی‌ای که جنگجو اژدها شده است را دنبال می‌کند، در این فیلم او با چالش‌ها و دشمنان جدیدی روبرو می‌شود. این فیلم همچنین منشأ و اسرار روستای پانداها را نیز بررسی می‌کند، جایی که پو در آن متولد شد. این فیلم به کارگردانی مایک میچل ساخته شده و با صدای جک بلک، آنجلینا جولی، داستین هافمن و لوسی لیو همراه خواهد بود.

فیلم های مورد انتظار ۲۰۲۴ - Garfield 2024

Garfield- گارفیلد

گارفیلد، گربه تنبل و طعنه‌زن نارنجی و شخصیت محبوب کتاب‌های کمیک استریپ، یک فیلم انیمیشن جدید خواهد داشت که بر اساس کمیک‌های اصلی جیم دیویس ساخته شده است. این فیلم گارفیلد و صاحبش جان آربوکل را دنبال می‌کند. این فیلم به کارگردانی مارک دیندال ساخته شده است که فیلم‌های «زندگی جدید امپراتور» و «جوجه کوچولو» را نیز کارگردانی کرده است و گارفیلد با بیل موری، کریس پرات و آوبری پلازا به عنوان صداپیشه همراه خواهد شد.

فیلم های مورد انتظار ۲۰۲۴ - Despicable Me 4

Despicable Me 4- من نفرت‌انگیز ۴

چهارمین قسمت از مجموعه فیلم‌های من نفرت‌انگیز، که بر اساس ماجراهای شرور سابق گرو و خانواده مینیون‌های او ساخته شده استو قسمت چهارم داستان گرو و همسرش لوسی را دنبال می‌کند و با یک دشمن جدید روبرو می‌شوند، که برادر دوقلوی گمشده گرو است. این فیلم همچنین بازگشت دختران دوست‌داشتنی، مارگو، ادیث و آگنس، و همچنین مینیون‌های خنده‌دار را نیز وعده داده است، که داستان فرعی خود را خواهند داشت. این فیلم با صداپیشگانی همچون استیو کارل، کریستن ویگ و تری پارکر پخش خواهد شد.

فیلم های مورد انتظار ۲۰۲۴ - Spider-Man Beyond the Spider-Verse

Spider-Man: Beyond the Spider-Verse – مرد عنکبوتی: ورای جهان عنکبوتی

انیمیشن مرد عنکبوتی با قسمت دوم Spider-Verse ادامه پیدا می‌کند و مایلز مورالز و گوئن استیسی را در سفر آن‌ها در ابعاد مختلف دنبال می‌کند. این فیلم شامل مردان عنکبوتی بیشتری از جهان‌های مختلف خواهد بود. این فیلم توسط Joaquim Dos Santos، Kemp Powers و Justin K. Thompson کارگردانی شده است که در پروژه‌های تحسین‌برانگیزی مانند Avatar: The Last Airbender، Soul و Gravity Falls کار کرده‌اند. 

فیلم های مورد انتظار ۲۰۲۴: فیلم‌های هنری و جشنواره‌ای سال ۲۰۲۴

فیلم های مورد انتظار ۲۰۲۴ - Beetlejuice 2

Beetlejuice 2- بیتل‌جوس ۲

این فیلم دنباله‌ای است بر فیلم کمدی ترسناک و فیلم کالت کلاسیک، Beetlejuice، که داستان جادوگری روح مانند با بازی مایکل کیتون را روایت می‌کند که برای آزار و اذیت یک خانواده جدید که به خانه‌ او نقل مکان می‌کنند، باز می‌گردد. بیتل‌جوس ۲ بازگشت وینونا رایدر، که نقش لیدیا دیتز، دختر گوتیکی که در فیلم اول با بیتل‌جوس دوست شد، را نیز شامل می‌شود. این فیلم به کارگردانی تیم برتون ساخته شده است که کارگردانی فیلم اول را نیز برعهده داشته و با بازی جانی دپ، هلنا بونهام کارتر و اوا گرین همراه خواهد بود.

فیلم های مورد انتظار ۲۰۲۴ - Joker Folie à Deux

Joker: Folie à Deux- جوکر: جنون دو نفره

جوکر ۲ یا جوکر: جنون دو نفره، دنباله فیلم بحث‌برانگیز و مورد تحسین منتقدان یعنی جوکر با بازی خواکین فینیکس است. فیلم عواقب تبدیل آرتور فلک به جوکر، دلقک جنایت‌کار را دنبال می‌کند. این فیلم رابطه او با هارلی کوئین، روانپزشک سابق را بررسی می‌کند که عاشق او شده و به شریک جرم او تبدیل می‌شود. این فیلم به کارگردانی تاد فیلیپس ساخته شده که کارگردانی فیلم اول را نیز بر عهده داشت و با بازی خواکین فینیکس، لیدی گاگا و زازی بیتز همراه خواهد بود.

فیلم های مورد انتظار ۲۰۲۴ - Nosferatu 2024

Nosferatu – نوسفراتو

بازسازی فیلم کلاسیک ترسناک نوسفراتو، که بر اساس رمان دراکولا اثر برام استوکر ساخته شده است. فیلم نوسفراتو داستان کنت اورلاک، یک خون‌آشام که شهری در آلمان را به وحشت می‌اندازد را دنبال می‌کند. این فیلم از سبک و تکنیک‌های اصلی فیلم نوسفراتو کلاسیک که در سال ۱۹۲۲ ساخته شده است، استفاده خواهد کرد. تکنیک‌هایی مانند فیلمبرداری سیاه و سفید، تصاویر اکسپرسیونیستی و دیالوگ‌های مینیمال. این فیلم توسط رابرت Eggers کارگردانی شده است که به خاطر فیلم‌های ترسناکش مانند «جادوگر» و «فانوس دریایی» شناخته می‌شود و در آن ویلم دافو، آرون تیلور-جانسون و رالف اینسون بازی خواهند کرد.

فیلم های مورد انتظار ۲۰۲۴ - Mickey 17

Mickey 17 – میکی ۱۷

میکی ۱۷ یکی از فیلم‌های علمی تخیلی بسیار جذاب که در سال ۲۰۲۴ اکران خواهد شد. فیلم بر اساس رمان ادوارد اشتونبا همین نام ساخته شده و رابرت پتینسون نقش یک « مامور مصرفی»  را در فیلم بازی می‌کند، یک مامور مصرفی که به خطرناک‌ترین مأموریت ها فرستاده می شود. فیلم با کارگردانی بونگ جون هو (کارگردان فیلم انگل) که این داستان گیج‌کننده را روایت می‌کند، نوید یک سفر علمی تخیلی هوشمندانه را به مخاطبان می‌دهد که تنها بونگ می‌تواند آن را بسازد. نام این فیلم را به عنوان یکی از مدعیان بهترین فیلم علمی تخیلی خلاقانه سال ۲۰۲۴ به خاطر بسپارید.

این لیست به‌شکلی دسته‌بندی شده که مخاطبان سینما با هر سلیقه‌ای فیلم های مورد انتظار ۲۰۲۴ خودشان را پیدا کنند. اما اگر هنوز فیلم‌های سال ۲۰۲۳ را تماشا نکرده‌اید هم نگران نباشید می‌توانید با کلیک روی این پست از بلاگ روسکا می‌توانید به لیست فیلم‌ های برتر ۲۰۲۳ دست پیدا کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *